Softshell je velmi oblíbený materiál nejen mezi příznivci outdooru a sportovci. Rovněž dětem poskytuje komfort a ochranu během běžného nošení či dobrodružství v přírodě.

Pohodlí dětem i v proměnlivém počasí zaručuje funkčnost softshellu, který je do určité míry voděodolný, chrání proti větru, je prodyšný, pružný, odolný proti oděru, hřejivý a snadno se udržuje. Maximálnímu komfortu pak dopomůže i další funkční oblečení – prádlo (první vrstva), které odvádí tělesnou vlhkost. Druhou a třetí vrstvu pak tvoří právě softshell, který zajišťuje izolaci a ochranu.

Obrázek materiálu softshell

Parametry softshellu

Vodní sloupec: 10 000 mm

Tento údaj udává schopnost materiálu odolávat tlaku vody. Čím je tato hodnota vyšší, tím vyšší je i nepromokavost. Pro outdoorové aktivity se doporučuje materiál s vodním sloupcem 5 000 – 10 000 mm. Pokud upřednostňujete oblečení pouze pro běžné nošení, bude vhodný materiál i s nižším vodním sloupcem.

Prodyšnost: 3 000g/m2/24hod.

Kvalitní oblečení by mělo být větruvzdorné, ale zároveň i prodyšné. Prodyšnost se udává v g/m2/24 hod, tzn. kolik vlhkosti v gramech propustí jeden čtvereční metr látky za den. Čím je tato hodnota vyšší, tím materiál lépe „dýchá“. Tato vlastnost materiálu je důležitá zejména pro odvádění tělesné vlhkosti.

Díky svým vlastnostem je materiál softshell vhodný pro nošení během celého roku a zajistí komfort i v nepřízni počasí.

Druhy softshellu

Zimní softshell (pro dobrodružství chladnějších podzimních, zimních dnů)

Gramáž: 310-335 g/m2
Materiálové složení: vrchní vrstva 100% polyester (tkaná vazba), membrána 100% polyurethan, rubová strana fleece

Jarní softshell (pro jarní, letní i podzimní zábavu)

Gramáž: 290 g/m2
Materiálové složení: vrchní vrstva 100% polyester (tkaná vazba), membrána 100% polyurethan, rubová strana úplet

Údržba softshellu

Pro zachování funkčnosti materiálu se doporučuje prát oblečení při teplotě 30°C, nebělit, nežehlit, nečistit chemicky, nepoužívat aviváž, sušit pouze na nízký stupeň.